Adada terör saldırısı önlendi

  • Ana Sayfa
  • Adada terör saldırısı önlendi
Adada terör saldırısı önlendi
İngiliz polisi yolcu uçağının infilak ettirmek isteyen bir terör planını çökertti.Abone ol

İngiliz polisi, bir uçağın uçuşu sırasında infilak ettirilmesine yönelik büyük bir terörist planın önlendiğini, olayla ilgili Londra'da bir dizi tutuklama yapıldığını bildirdi. שאיבת שומן לפני ואחרי טורקיה Bir polis sözcüsü, bir uçağı havadayken infilak ettirme amacındaki büyük bir terörist planın, istihbarata dayalı, polisin terörle mücadele birimi ve güvenlik servislerinin ortak operasyonuyla önlendiğini kaydetti.

Terör planında uçağı, el bagajıyla taşınan bombalarla infilak ettirmenin amaçlandığını belirten polis, planda özellikle İngiltere-ABD seferi yapan uçakların hedef alındığını düşündüklerini söyledi. Londra'da gece boyunca bir dizi kişinin tutuklandığını kaydeden polis başka ayrıntı vermedi.

Bu arada, İngiliz havayolları British Airways, hükümetin talimatıyla, İngiltere havaalanlarından kalkan hiçbir uçağa el bagajı kabul edilmeyeceğini bildirdi. British Airways, bu talimatın İngiltere havaalanlarında faaliyet gösteren bütün havayolları tarafından uygulanacağını da kaydetti.Kategori : DÜNYA